סל הקניות שלך ריק

"המושכים ברימל"- על מאפרי הצמרת בישראל.

נובמבר 26, 2006
"הניסיון שלי בדוגמנות עזר לי מאוד באיפור", מודה נטאשה. "למשל עם התאורה. עד היום, כשאני מאפרת את יעל בר זוהר לטלוויזיה לדוגמא, אני הולכת לקונטרול ובודקת אם התאורה מחמיאה לה ומשנה אותה בהתאם. יש תאורנים שלא מבינים מה אני עושה שם, אז אני משתדלת לעשות את זה בפרופיל נמוך.

"אני גם זוכרת מה לא אהבתי כמאופרת – את הטפיחות על העיניים, או שמחזיקים הרבה זמן את העפעף פתוח והעין דומעת. כמאפרת אני שמה לב לדברים האלה, ואומרים לי שאני עדינה. תמיד גם הגעיל אותי שמאפרים לא שוטפים את הספוגיות והמברשות, אז אני מאוד מקפידה על היגיינה. דוגמניות מחו"ל שמגיעות לקמפיינים כאן אומרות לי שלמאפרים אחרים שפגשו לא היה תיק כזה נקי".

מה הטרנד הכי חם עכשיו באיפור?
"איפור מעושן או מבריק. מבחינת צבעים – אפור, סגול ושחור, ובשפתונים – אדום-סגול ואדום-בורדו. כמובן שאם מעשנים עיניים עדיף להשאיר שפתיים טבעיות או בהירות מאוד.

מה השגיאות הנפוצות של המתאפרת הישראלית המצויה?
"שימוש בגוון לא מתאים של מייק-אפ, או בצלליות בולטות מדי, שיוצרות מראה גס. אבל זו לא אשמת המתאפרות, הרבה פעמים מוכרים להן איפור שלא מתאים להן. אני מציעה להקשיב לעצמך. האינסטינקט הטבעי עובד טוב, אם כל מיני דיילי יופי לא מבלבלים אותך. אם את לא בטוחה - נסי את הטסטר. תסתובבי עם זה יום שלם, תראי איך את מרגישה ואז תקני."

איזה מוצרים אני חייבת לסחוב איתי בתיק?
"תמיד שואלים אותי, וזו שאלה לא נכונה, כי אצל כל אחת זה אחרת. יש מישהי שמסקרה נראית עליה מדהים, ויש מישהי שבלי אודם אדום נראית מתה

ומה נמצא ברגע זה בתיק האיפור האישי שלך?
"כמעט כלום. ביומיום אני מורחת קצת עיפרון שחור עם האצבע בין הריסים, וטיפונת מסקרה. מייק-אפ אני מורחת רק כשאני יוצאת. אולי זה מפני שגדלתי בעולם המחול, שיש בו משהו זרוק וטבעי. אבל כשאני יוצאת אני מאוד אוהבת להתאפר כבד והולכת על ההארד-קור".
את ההשראה שואבת נטאשה מעולם העיצוב, מתקופות אחרות ומתרבויות אקזוטיות. " זה יכול להיות אפילו ציידים בבוואריה או ויקינגים", היא מסבירה..

את מרגישה אמנית?
"כן, אם כי אופנה זו לא אמנות אלא תחום מסחרי עם כללים ברורים. החוכמה היא להישאר אמנותי למרות התכתיבים. בתקופות שאחרי קטלוגים אני קצת מתייבשת ומרגישה שאני חייבת לעשות הפקה יצירתית, אז אני מתקשרת לצלם ולספר ואנחנו עושים משהו אמנותי בשביל הכיף".
הרבה מאפרים חדשים שמנסים להשתלב בשוק מתלוננים שהוא נשלט על ידי קליקה קטנה וקבועה של אנשי מקצוע.

"שוק האופנה קטן, אבל זה לא שעובדים אתי כי אני נחמדה. נכון, נוצרות חברויות בעבודה, אבל קשרים זה לא מספיק וצריך גם להיות טוב במה שאתה עושה. חוץ מזה, אי אפשר להתחיל לאפר וישר להיכנס לעניינים.
לכל המאפרים המוכרים לקח הרבה שנים להצליח, והפער בין מאפר מתחיל לבין מאפר מוכר הוא אדיר".

אז מה את מייעצת למאפרים מתחילים?
"להתמיד ולהתנהג במקצועיות, כלומר, לא לבוא עם אובר ביטחון עצמי ולהיות דעתן מידי. נתקלתי במאפרים מתחילים שמרשים לעצמם להביע דעה שהיא ממש לא במקום. כשאתה חסר ידע עדיף להיות בשקט וללמוד.

נגיד שהיום את מצטלמת לאיזה שער נחשק – היית נותנת למישהו לאפר אותך?
"לא. מצטערת, אבל אני פרפקציוניסטית ומעדיפה לעשות את זה לבד".


 
צור קשר
 
   
 
 
שלח